Paieška Visos knygos 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
 
Rimtautas Vincentas Gibavičius
Knygos sudarytoja Ieva PleikienÄ—, katalogo sudarytoja Viktorija AchramenkaitÄ—
Rimtautas Gibavičius (1935–1993) – Lietuvos grafikas, knygų dailininkas, scenografas, sgrafito meistras. Labiausiai išgarsėjo estampų ciklu „Vilnius“ (1964–1987) bei sgrafitais Vilniaus universitete: „Devynios mūzos“ (1969) ir „Istoriniai portretai“ (9-asis deš.). Buvo išsiskirianti asmenybė menininkų bendruomenėje – ne tik dėl savitos kūrybos, bet ir dėl erudicijos, autoriteto, gebėjimo bendrauti.
Albume, skirtame šiam ryškų pėdsaką Lietuvos dailės istorijoje palikusiam kūrėjui, yra įdomiausių jo grafikos kūrinių reprodukcijos, sgrafitų ir scenografijos projektų nuotraukos ir kt. Tekstinę dalį sudaro ištraukos iš paties Gibavičiaus ir jo bičiulių pasakojimų bei rašinių, meno vertintojų straipsnių citatos, taip pat dailininko biografijos metmenys, gausiai iliustruoti dokumentinėmis ir jo darbų nuotraukomis.
Vertinga knygos dalis – pirmą kartą sudarytas išsamus Gibavičiaus kūrybos katalogas.

Kieti viršeliai, aplankas, 270 x 310 mm, 168 p.

Dailininkas Izaokas Zibucas
 Pirkti knygą...
ISBN 978-9955-736-76-9
DailÄ—s kritikas ir istorikas Mikalojus Vorobjovas
(1903–1954), 2 tomai: t. 1 Portreto eskizas; t. 2 Įžodinto vaizdo meistras
Sudarytoja Giedrė Jankevičiūtė
Dailės kritikas ir istorikas Mikalojus Vorobjovas – vienas iš talentingųjų tarpukario Lietuvos intelektualų, siekusių suartinti mūsų šalies kultūrą su Vakarais. Kartu tai dar viena tragiško likimo asmenybė, kurią palaužė politinio emigranto dalia, – panaši lemtis ištiko daugelį XX a. vidurio įvairių šalių didžiųjų protų. Vorobjovui skirtas dvitomis knyga padeda suprasti ir įvertinti, kuo šis meno žinovas mums aktualus, kodėl jį šiandien norime skaityti ir pažinti.
Pirmame tome skelbiami Vorobjovo biografijos metmenys, pateikiamas pluoštas asmeninės ir dalykinės korespondencijos, šiek tiek sakytinės istorijos: Romualdo Budrio, Ramūno Katiliaus ir Tomo Venclovos prisiminimai, įvairiopai susiję su Vorobjovo kūrybiniu palikimu.
Antrame tome skelbiamas Vorobjovo palikimas: daktaro disertacijos ištraukos; plati Henri Focillono veikalo Vie des formes (Formų gyvenimas) recenzija; Vorobjovo knygos M. K. Čiurlionis. Lietuvių tapytojas ir muzikas 1938–1940 m. recenzijos; paties Vorobjovo rašyti dailės istorijos ir kritikos straipsniai; habilitacijos darbas „Modernizmo epocha Europos mene“; Vilniaus temos neskelbti darbai. Šios publikacijos ir apskritai visas Vorobjovo kūrybos palikimas aptariamas šiandienos mokslininkų studijose.
Yra išsami Vorobjovo bibliografija ir anotuota asmenų bei dalykų rodyklė.

Kieti viršeliai, 160 x 235 mm; t. 1 – 320 p., t. 2 – 472 p.

Dailininkas Gedas Čiuželis
 Pirkti knygą...
ISBN ISBN 978-9955-736
ISBN ISBN 978-9955-736
Vilniaus vardai
Tomas Venclova
Vilniaus vardai — tai autorinė poeto, intelektualo, Jeilio universiteto literatūros profesoriaus, aktyvus Lietuvos viešojo gyvenimo dalyvio Tomo Venclovos enciklopedija. Joje pasakojama apie Vilniuje — nuo pat jo įkūrimo iki mūsų dienų — gyvenusius, dirbusius, apsilankiusius ir miesto istorijoje pėdsaką palikusius žmones. „Vilniaus asmenybių galerija — vienas netikėčiausių reginių, kurie yra atsiskleidę man prieš akis“, — rašo pats autorius šios knygos įžangoje.

Kietas viršelis, 170x235 mm, 448 p.

Dailininkas Jokūbas Jacovskis
 Pirkti knygą...
ISBN 978-9955-736-72-1 (lietuvių k.)
Lietuvos JeruzalÄ—s medikai
Sudarė Davidas Ščupakas
Medikai žydai, praktikavę Lietuvoje ir iš čia kilę, o dirbę kitur, suvaidino ypatingą vaidmenį mūsų krašto medicinos istorijoje. Šis straipsnių rinkinys siekia aprėpti jų veiklą nuo to meto, kai XVII a. vilniečių Gordonų šeima išsiuntė keturis sūnus į Padują studijuoti medicinos (vienas jų vėliau tapo karaliaus Jono III Sobieskio gydytoju), iki XX a. II pusės.

Keli Å¡ios knygos akcentai:
1805 m. Jokūbas Libošicas kartu su Josephu Franku ir kitais įkūrė pirmąją Rytų Europoje medikų organizaciją – Vilniaus medicinos draugiją;
1908 m. 44 proc. Vilniaus gydytojų ir 86 proc. odontologų buvo žydai, 1939 m. Lietuvoje apie 42 proc. gydytojų buvo žydai;
tarpukariu medikai žydai sukūrė visą sveikatos paslaugų spektrą aprėpiančią draugiją OZE;
Vilniuje darbavosi iškilūs gydytojai ir visuomenės veikėjai Cemachas Šabadas ir Jokūbas Vygodskis;
XX a. II p. Lietuvoje dirbo garsūs medikai Borisas Efrosas, Borisas Gapanavičius-Gapany, Jochelis Gliauberzonas, Guta Kaganaitė, Chackelis Kibarskis, Marija Ramanauskaitė ir daugybė kitų;
Kuklianskių, Ptašekų, Vitėnų medikų dinastijų istorijos yra ne tik šeimos paveldas ar medicinos istorijos objektas – tai ir žydų tautos likimo Lietuvoje miniatiūra.

Projekto vadovas Julius Ptašekas
Dailininkas Jokūbas Jacovskis

Kietas viršelis, 170 × 237 mm, 568 p.
 Užsakomasis leidinys
ISBN 978-9955-736-68-4 (lietuvių k.)
Namų tyloj
Senų interjerų fotografijos albumas
Arūnas Baltėnas
Nuotraukas, nufotografuotas Lietuvos ir lietuviškos Gervėčių salos Baltarusijoje kaimuose ir miesteliuose, vienija jaukumas ir šiluma, persmelkianti visus buities daiktus, šviesa, paprastą kasdienybę paverčianti iškalbingu gyvenimo paveikslu. Tie vaizdai tarsi liudija, kad visą amžių galima nugyventi kukliai, paprastai, dorai. Ir laimingai.
Fotografo žvilgsnis išsiskiria ypatinga pagarba žmogui, jo ramiam, paprastam, bet drauge unikaliam gyvenimui. Nuotraukoms svetimas patosas, deklaratyvumas, jos nelyg atsvara kritiškam, nihilistiniam požiūriui į paprastą mūsų amžininką.
Kaip teigia fotografas, sodybų šeimininkų „aplinka pasako daugiau, nei galėtų pasakyti žodžiai. Viskas, ką lietė jų rankos, net paprasčiausi apyvokos daiktai, skleidžia šilumą ir santūrumą. Tikėjimas pačiu gyvenimu, jo grožiu, jo išmintimi duoda jiems stiprybės tą gyvenimą branginti, kad ir koks nelengvas jis būtų, ir tausoti viską, kas juos supa.“

Dailininkas Izaokas Zibucas

Kietas viršelis, 232 × 300 mm, 96 p.
 Pirkti knygą...
ISBN 978-9955-736-71-4 (lietuvių k.)
Sielų gydytojas
Prisimenant Paberžės kūrėją Tėvą Stanislovą
Regina GalvanauskienÄ—
Tėvas Stanislovas, kitaip –Algirdas Mykolas Dobrovolskis (1918–2005), šviesi ir tvirta asmenybė, Paberžės kūrėjas ir kelių kartų̃ – sovietmečio ir nepriklausomos Lietuvos – ugdytojas. Kaip rašo knygos autorė Reginas Galvanauskienė, pati penkiolika metų drauge su juo Paberžėje kūrusi dvasinės atgaivos vietą, jis „tarnavo ne tik Viešpačiui, bet ir kiekvienam kenčiančiajam, skriaudžiamajam: mokė atgailauti paklydusįjį, kėlė silpnąjį ir paniekintąjį, vedė paskui save didelį būrį žmonių“.
Jo mintys – knygelėje perteiktos daugiausia jo paties žodžiais – apie gyvenimo tikslą, sielos tvirtybę, meilę, darbą, toleranciją, gebėjimą džiaugtis įkvepia ir šiandieninį žmogų.
Pasakojimą papildo nuotraukos: Paberžės senų daiktų ir liturginių reikmenų, kuriuos surinko ir restauravo Tėvas Stanislovas; taip pat jo portretai.

Fotografas Arūnas Baltėnas
Dailininkas Jokūbas Jacovskis

Kietas viršelis, 142×212 mm, 80 p.
 Užsakomasis leidinys
ISBN 978-9955-736-67-7 (lietuvių k.)
Å epetys repetys
Dainelės, pasakos, skaičiuotės, priežodžiai, mįslės
SudarÄ— Leonardas Sauka
Vieno žymiausių lietuvių tautosakininko Leonardo Saukos žaismingos vaikų tautosakos rinkinys. Lengvai įsimenamos skaičiuotės, pasakos be galo, priežodžiai, mįslės ir kt. šmaikščiai ir neįkyriai moko pažinti aplinką, perprasti svarbiausias gyvenimo tiesas.
Atrinktieji dalykai yra tas minimumas, pagrindas, kuriuo remiantis ugdomas patriotiškumas, noras pažinti savą kultūrą ir istoriją.
Išskirtinės vertės yra knygelės iliustracijos, visas apipavidalinimas – „Šepetys repetys“ yra vieno garsiausių lietuvių knygų dailininkų Algirdo Steponavičiaus (1927–1996) kūrinys.

Iliustravo Algirdas Steponavičius

Antrasis leidimas (I leid. 1965)
Kietas viršelis, aplankas, 115x193 mm, 80 p.
 Pirkti knygą...
ISBN 978-9955-736-70-7 (lietuvių k.)
Paieška Visos knygos 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15